Kaip Pagerinti Gyvenimą? [10 asmeninių patarimų]

gyvenimo pokyciai

Manau, kad tie, kas mane pažinojo prieš dešimt metų, dabar vargiai atpažintų.

Žmogus gali augti arba degraduoti. Patys renkamės, kuriuo keliu einame. Stovėti vietoje tiesiog neįmanoma. Gyvenimas man pats parodė reikiamus žmones, pasiūlė reikiamas veiklas, kurie nuvedė į priekį. Aš tiesiog per daug nesipriešinau…

Čia dalinuosi keliais mano gyvenimo kokybę pakeitusiais veiksniais. Ne viskas tiks jums, taip ir neturi būti, bet gal kažkuri mintis surezonuos?

TURINYS

1. Sportas

Jeigu jaučiatės silpni psichologiškai, trūksta pasitikėjimo savimi ar turite daug nepagrįstų baimių, sportas padės. Stebuklingai veikia… sustiprėjus kūnui ir galvoje viskas persitvarko.

Šį stebuklą iš veidoskaitos pusės taipogi galima paaiškinti.

Kaklo storis yra tiesioginis rodiklis, kaip gerai toleruojate stresą, kaip gerai jaučiatės naujose situacijose ir gebate tikėti savimi.

Kaklo storį vertiname taip: susirandame plačiausią veido vietą (žandikaulio diapazone) – vedame brūkšnį nuo jos žemyn iki pečių juostos  ir matome, kokio dydžio tarpelį turime (pažymėta geltona zona nuotraukoje).

plonas kaklas

Kuo didesnis tarpas tarp veido pločio ir kaklo storio – tuo didesnė problema su pasitikėjimu.

Sportas salė, plaukimas ar kita labiau apkraunanti fizinė veikla padeda kiek pastorinti kaklą, o kartu su tuo ir padidinti pasitikėjimą savimi.

Žinoma, ir dabar manęs negalima pavadinti storakakle, su stresu tenka vis tiek sunkiai tvarkytis, bet palyginus, kaip buvo prieš tai ir yra dabar – įvyko stebuklas.

Tiesa, su sportu nedraugavau visą vaikystę, o sulaukusi pilnametystės tarytum nežinomos jėgos pagalba atsidūriau sporto salėje ir  pamažu pradėjau vaikščioti iškelta galva.

Žinoma, paklausite: iš kur motyvacija, jeigu niekada nesportavai? Atsakysiu taip, man iškart patiko sportas.

Negana to, minėtosios gyvenimo siunčiamos dovanos… Man pasiūlė dalyvauti fitneso varžybose. Aš sutikau net nepagalvojusi.

Jos motyvavo. O kur dar pačių varžybų suteiktas pasitikėjimas savimi, naujos pažintys ir pergalių skonis.

Tiesa, dabar varžybose nedalyvauju, jų dėka pasiekiau labai daug, išmokau ką reikėjo iš šio etapo ir judu toliau.

sportas tveidas

2. Veidoskaita

Apie savo polinkį keistiems dalykams jau rašiau skiltyje apie mane. Visgi noriu labiau išsiplėsti apie tai, kokias mano pačios savybes atskleidė veidas ir kaip tai paveikė gyvenimą.

Domėjimasis žmogumi iš kitos, kiek mistinės pusės, MAN patiko visada. 

Tiesa, aplinka nebuvo susižavėjusi tuo. Neturėdavau daug bendraminčių, tad pagalvojau, kad gal tikrai nesąmonėmis domiuosi…

Kai pati veidoskaita mane susirado ir prieš didžiuosius mokslus turėjau konsultaciją pas kitą specialistą, jis atvėrė man akis apie mane pačią.

Savybės, kurias savyje neigiau, buvo parašytos juodu ant balto.

Atsimenu, kaip tą dieną tarytum susitikau su savimi iš naujo be gėdos. O iš pasąmonės ištraukiau tai, ką slėpiau. Tai buvo: gyvenimo prasmės paieškos, didelis jautrumas, vedimas ir stipri nuomonė bei galimybė dirbti sau.

Tai buvo tarytum gaivaus oro gurkšnis.

Po viso to viskas pradėjo keisti į gerąją pusę. Žinoma, nepakako tik žinoti, reikėjo ir veikti!

Apskritai veidoskaita buvo tarytum startas po ezoteriką. Pamažu atsirado meditacijos, kristalai, ieškojau kitų savęs pažinimo kelių, pradėjau domėtis karma, praeitais gyvenimais. 

Išdrįsk pažiūrėti į save. 💜

🟢 Išsami ir profesionali Tavo paties analizė iš veido bruožų

🟢 Galimybė klausti visų dominančių klausimų apie save

🟢 Nuoširdus ir atviras bendravimas

3. Knygos

Tikriausiai, dauguma sutiks, kad knyga arba geras filmas gali suteikti daug apmąstymų. Jeigu knygos dėka mes žengiame kažkokį žingsnį ir kažką padarome, nebūtinai tokio matomo, bet kažką pertvarkome savo smegenyse, tuomet knyga gali pakeisti visą gyvenimą.

Pateikiu savo knygų TOP, kurios drąsiai sakau – prisidėjo prie mano gyvenimo kokybės.

Žydrūnas Sadauskas „Vaikystės šešėliai“.

CITATA. „Dar įdomiau tai, jog daugelis iš mūsų vaikystėje kartais ištardavo frazę, kuri skamba taip: „Aš niekada negyvensiu taip, kaip mano tėvai“. Turiu jus nuliūdinti – kuo stipriau tai kartojate, tuo didesnė tikimybė, kad tai yra jūsų šeimos modelis.

Apie Žydrūną galėčiau kalbėti ilgai… Turiu šimtus lapų prirašytų jo minčių, įžvalgų, pamokų iš įvairių seminarų ir mokymų. Ši knyga buvo viena pirmųjų stotelių, kurios susprogdino galvą.

P.S. buvo dar vienas Ž. Sadausko projektas. Online kursas „Naujasis aš“. Dalis ten išmoktų įžvalgų nusėdo sekančiuose šio straipsnio punktuose. 

Knyga apie vaikystės įtaką suaugystei. Kitokiu kampu. Tiesiai – šviesiai.

Iškart po šios knygos pasirodė jo kita knyga „Veidoskaita. Praktinis vadovas“. Tai dar vienas iš pavyzdžių, kaip veidoskaita pamažu susirado mane pati.

Lise Bourbeau „Klausykis savo kūno – geriausio draugo“.

CITATA. „Kaip kiti elgiasi su tavimi yra pagrįsta tuo, kaip tu pats nesąmoningai vertini save.“

Jeigu jaučiate, kad kūnas ir jūs pats esate labai toli vienas nuo kito – šita knyga suteiks įrankius, kaip pajausti kūno siunčiamus ženklus.

Tos pačios autorės knyga „Tavo kūnas sako: „Mylėk save!““ yra mano namuose ir ją atsiverčiu kaskart pajutusi skausmą, maudimą, susirgusi. Čia aprašyta kiekvienos ligos psichosomatinė pusė.

Neignoruokite kūno siunčiamų signalų. Jis protingesnis už jūsų smegenis.

Hilary Jacobs Hendel „Tai ne visada depresija“.

CITATA. „Gėda – kaip karšta bulvė – žmonės nesąmoningai ir automatiškai perduoda ją kitam – tu blogas – tu keistas – tu klysti! Taip trauminė patirtis ir gėdos jausmas perduodamas iš kartos į kartą.“

Apie tai, kaip ginamės nuo nemalonių jausmų… Jeigu patiriate nerimą ar nemalonius jausmus kūne, tai MUST HAVE knyga. Itin aiškiai parašyta, su pačios autorės paatviravimais ir dar su praktiniais patarimais.

Ši knyga padėjo suprasti, kaip veikia mano pačios jausmų mechanizmas, kodėl jaučiu gėdą… Ir kaip reiktų tvarkytis su ta jausmų betvarke savyje.

Eckhart Tolle „Naujoji žemė“.

CITATA. „…kadangi jaučiate poreikį būti vertinami kitų, tai gyvendami aplinkoje, kurioje vertinamas materialus turtas, pakliūnate į šios kolektyvinės apgaulės spąstus, būnate pasmerkti kaupti daiktus visą likusį gyvenimą ir puoselėti tuščią viltį, kad jų gausybėje rasite prasmę ir savąjį “aš”.“

Kas yra EGO? Šis klausimas visada nedavė ramybės, kaip ir supranti… bet kaip ir ne. “Naujoji žemė” yra apie EGO. Stipriai. Priverčianti nusileisti ant žemės, o paskui pakilti virš savęs.

Vis stebiuosi, kaip man atitinkamos knygos pasirodo itin laiku ir vietoje.

Jeigu šią būčiau perskaičiuosi prieš Vaikystės šešėlius, būčiau nesupratusi nieko, o knygą palaikiusi visiška nesąmone.

Šią knygą drąsiai tituluoju bene geriausia skaityta knyga.

Michael Newton „Sielų kelionės“.

CITATA. „Norėdami įvertinti maistą, turime pabadauti, norėdami suvokti šilumą, turime sušalti, o norėdami suprasti tėvus, turime pabūti vaikais.“

Pripažinkime, kas yra po mirties, nežinome niekas. Kodėl nepraplėtus akiračio? Knyga itin bus naudinga bijantiems mirtiems ar kenčiantiems nuo artimojo netekties.

Būtent tokia buvau aš – bijanti žodžio mirtis.

Ši knyga taipogi sumažina turimas pretenzijas tėvams ir aplinkai. Mes patys pasirinkome šį savo gyvenimą ir jo aplinkybes.

top knygos

4. TV išmetimas

Negatyvas, kurį skleidžia šita dėžė yra sekinantis, akinantis ir stresą keliantis. Užtenka negatyvaus sakinio per žinias prieš miegą ir kūne iškart pradeda keistis visa chemija, kuri sukelia stresą bei nuodija.

Tada kyla vidinis pyktis, matai pasaulį tik pilkomis spalvomis. Na, taip buvo man. Galbūt tau tai pasireiškia kitaip, bet tikiu, kad tikrai ne iš teigiamos pusės.

Daugiau optimizmo ir gėrio gyvenime be TV (ir popsinių naujienų portalų) suteikė nuostabius pokyčius gyvenime. 

5. Lūkesčių neturėjimas

Rašiau apie kurso „Naujasis aš“ įtaką man. Tai „lūkesčių savaitė“ buvo susitikimas su savimi.

Aš jų turėjau daug. Tikėjausi visko iš kitų, o negavusi jausdavau kančią. 

Nesąmoningas lūkestis yra pagrindinis apribojimas, kuris trukdo gyventi čia ir dabar.

Išmetusi lūkesčius, kad kiti turi elgtis taip, kaip man atrodo geriausia, tapo vienu geriausiu dalyku gyvenime. Žinoma, dar kartais tai išlenda seni įpročiai. Bet, ei, nereikia užmigti ant laurų ir nustoti stebėti savęs.

citata

6. Kiti žmonės tik mūsų pačių atspindys

Prisiminkite žmogų, kuris jus erzina. Atidžiai. Kokia savybė jo erzina? 

Dabar atsisukite į save. Ar nematote tos pačios savybės (tokios pačios arba atvirkštinės) savyje?

Kai į žmones, kurie tau nepatinka pradedi žiūrėti, kaip į savo „mokytojus“, gyvenime sumažėja pykčio.

Man buvo tas pats. Ypač erzino per daug savimi pasitikintys žmonės, kurie be priežasties yra laimingi. Ką tai parodė apie mane? Tikriausiai, akivaizdu.

Padėkokite žmonėms, kurie jus erzina ar jums nepatinka, jie didžiausi jūsų mokytojai.

7. Meilė sau

Knygos ir įvairios technikos padėjo pripildyti meilės sau taurę. 

Ir žinot ką? Kai myli save labiau ir iš tikrųjų myli (o ne tiesiog nusiperki naują skudurą ir sakai, kad tai mano meilės sau išraiška) – ir kiti pradeda tai daryti, o galiausiai, tau pripažinimo iš kitų net nebereikia.

8. Nuraminti smegenis ir įsiklausyti į kūną, į nuojautą

Kai galvoje milijonas + 1 mintis labai stebuklingai veikia bandymas atsiskyrimas nuo minčių. Tai gali būti tiesiog muzika ir šokis, diena be ekranų, meditacija…

Po to, kai leidi nurimti protui, naujos idėjos gimsta tarytum iš nieko, o nurimęs protas atsidėkoja mažesniu nerimu.

9. Nesistengti būti laimingu

Mes esame nelaimingi tik todėl, kad iš visų jėgų stengiamės tokiais nebūti.

Iškeldami ant pjedestalo džiaugsmą, mes neigiame kitą gyvenimo pusę. Kuo labiau kažką bandome neigti ar nuo kažko pabėgti, tuo stipriau mus tai pasiveja.

Išmokime liūdėti. Tuomet džiaugsimės ir dažniau, ir ryškiau.

citata

10. Nesistengti pakeisti kitų

Žinote, kai pradedi domėtis psichologija ar kitais dalykais, rodos, visam pasauliui norisi išrėkti: ŠTAI ŽIŪRĖKIT, TAI VEIKIA – DARYKIT!

F*ck you, jei žmogus neprašo pagalbos, neprievartaukime jo. Kitaip tiesiog patirsime kančią, kad kitas nesikeičia, o juk taip stengiuosi…

Kai jis pabus, jam visas pasaulis subėgs padėti.

O šis puslapis ir gimė dėl to – noriu dalintis (ir kartu to mokyti!), bet tik tiems, kam tai įdomu! Nekišant, neperšant, nes kas čia žino, gal aš baisiai klystu?