Faktai Apie Žmogaus Veidą [+veidotyros komentarai]

faktai apie veida

Kiekvieną žmogų atpažįstame iš veido, tad tai yra unikali kūno dalis.

Nors veidai ir skiriasi, jie visi funkcionuoja vienodai. Tad kviečiu sužinoti mokslu paremtus įdomius faktus apie veidą, kurie bus papildyti veidotyros komentarais!

TURINYS

Greiti faktai

 1. Žmogus gali padaryti maždaug 10 000 veido išraiškų.
 2. Mikroišraiškos veide atsispindi vos per ketvirtadalį sekundės.
 3. Tik 12 raumenų dirba, kai šypsomės.
 4. Norint suraukti kaktą reikia vos 11 raumenų.

Beje, gilios raukšlės šalia antakių indikuoja, kad žmogus daug analizuoja, mąsto (susidaro nuo dažno kaktos suraukimo)… Dar kitaip tai galime vadinti analitiko raukšlėmis. Tokie žmonės taip pat gali pasižymėti kantrybės trūkumu.

analitiko rauksles

O horizontalių raukšlių kaktoje reikšmę analizavau sveikatos temoje.

Esminiai faktai

 1. Žmogaus veidas yra milijonus metų trukusios evoliucijos rezultatas.
 2. Dėl augalinės mitybos mūsų protėviai turėjo didesnius dantis ir stipresnius žandikaulius.

Apie tai kalbant iš veidotyros pusės, nieko keisto, kad anksčiau veide vyravo stiprus ir paltus žandikaulis. Stipri apatinė veido dalis rodo, kad žmogus vadovaujasi instinktais. O prieš daug metų žmogui būtent to ir reikėjo – susimedžioti maisto, susiręsti pastogę ir pratęsti giminę.

Šiai dienai platūs ir stiprūs žandikauliai taipogi sutinkami, tik ne tokie ryškūs.

 1. Nosies šnervės išsivystė dėl praeityje vyravusio itin šalto oro. Per burną kvėpuoti buvo per šalta.

Šnervės taipogi turi reikšmę veido skaityme. Kuo didesnės nosies šnervės – tuo žmogus yra choleriškesnis, išlaidesnis ir nekantresnis.

 1. Antakių keteros išnyko, nes žmonės tapo mažiau agresyvūs ir pradėjo daugiau bendrauti tarpusavyje.

Ir čia vėlgi veidotyros magija. Žmonės, kurie turi „iššokusį“ antakių kaulą – yra daug agresyvesni. Galima sakyti, kad jie turi pernykščių žmonių energijos. Tiesa, tai retai sutinkamas parametras.

antakiai ant kaulo

 1. Žmogaus veidas vis dar evoliucionuoja.
 2. Mokslininkai daro prielaidą, kad veidai evoliucionuos taip, kad vaikiški veido bruožai išliks net ir žmogui senstant.
 3. Taipogi visai netolimoje ateityje veiduose vis labiau dominuos kaktos sritis.

ateities veidas

Pagal veido zonų apibūdinimus, plati ir aukšta kakta indikuoja, kad žmogus remiasi intelektu, daug mąsto, o jo paskirtis yra sistematizuoti ir atrasti. Tad šis mokslininkų daromas spėjimas yra ganėtinai tikslus, remiantis veidotyra. Juk visa visuomenė vis labiau akcentuoja intelektą, kiek apleisdama emocininį intelektą ir mažindama instinktyvius poreikius.

Įdomūs faktai

 1. Žmonės sugebėdami padaryti tiek daug mimikų ir veidu reikšti emocijas yra ekspresyviausi sutvėrimai žemėje.
 2. Raumenys esantys žmogaus žandikaulyje yra stipriausi visame kūne.
 3. Žandikaulio kaulas yra vienintelis judinamas kaulas veide.
 4. Nosis ir ausys yra sudaryti ne iš kaulų, o iš kremzlių. Pastarosios veido dalys auga visą gyvenimą.

Ir žinoma, didėjant šios veido dalims, atitinkamai keičiasi charakteris.

Didėjant ausims – vis intelektualiau norisi leisti laisvalaikį ir pažinti pasaulį.

Didėjant nosiai – stiprėja polinkis kūrybai, jausmingumas, sentimentalumas, didėja empatija.

ausys ir nosis veidotyra

Kas dar keičiasi senatvėje? Be įprastų pakitimų kaip raukšlės, dar suplonėja ir lūpos, kas indikuoja, jog žmogui senstant, jis darosi taupesnis, kantresnis ir tylesnis.

 1. Lūpos yra raudonos, nes daugybė kraujagyslių yra itin arti odos, o ir pati lūpų oda yra bene 3 kartus plonesnė nei kitur.

Sutrikimai ir emocijos

 1. Paredolija yra sutrikimas, kai žmogus visuose objektuose įžvelgia veidus, pavyzdžiui, žibintuose, elektros lizduose ar pastatuose. O štai kitas sutrikimas prosopagnozija yra nesugebėjimas atpažinti kito asmens vien tik iš veido.
 2. Norite sužinoti, ar žmogaus veide atsispindinti emocija yra tikra ir nuoširdi? Pastebėkite, ar mimika yra simetriška. Jeigu žmogus apsimetinėja – šypsena ar kita emocija bus asimetriška, pavyzdžiui, jis šypsosis tik viena lūpų puse.
 3. Yra dominuojanti kūno pusė ne tik kai kalbame apie rankas. Yra ir dominuojanti šnervė t.y. per ją įeina daugiau oro. Tiesa, ji keičiasi kas kelias valandas. Mokslininkai vis dar ginčijasi, kodėl taip yra, jie spėja, kad taip smegenims yra geriau pažinti kvapus.

Kas liečia veidotyros pusę, čia kaip ir kitose praktikose, kairė pusė yra moteriškoji, o dešinė – vyriškoji. Tad jeigu šią akimirką lengviau kvėpuoti kaire puse, galima daryti išvadą, kad šiuo metu pas jus yra daugiau kūrybinės laisvės, o jeigu dešine – turite daugiau užsispyrimo, vyriškos energijos judėti/siekti tikslų.

 1. Akys parodo, ar žmogaus šypsena yra tikra. Taip, visi žinome, kad žmogui šypsantis, lūpų kampučiai pakyla į viršų. Tikra šypsena priverčia pakilti akių kampučius aukštyn ir sudaryti mažas raukšleles šalia išorinio akių kampo. Suklastoti šypseną lupomis yra lengva, bet akimis tikrai sunku.
 2. Sutrumpėję veido raumenys – sukuria duobutes besišypsant.

duobutes skruostuose zanduose veidotyra

Veidotyroje šios duobutės reiškia, jog žmogus turi gerą humoro jausmą, su juo linksma, jis yra kūrybingas, charizmatiškas pamaiva.

 1. Senstant veidas traukiasi. Taip yra todėl, nes veido riebalai laikui bėgant pradeda nykti. Kūdikiams veido putlumas padeda efektyviau žysti krūtį, o senstant šis įgūdis jau yra nebereikalingas. Būtent todėl senyvų žmonių veidai atrodo kaulėti.

Ryškios kaulų linijos veide indikuoja žmogaus perfekcionizmą. Ar tai reiškia, kad senyvi žmonės tampa vis labiau preciziški ir viską nori daryti tobulai? Pastebėkite savo senelius. 

 1. Viršutinę lūpą ir nosį jungianti vieta yra vadinama „philtrum“ arba lietuviškai „kupidono lanku“. Ši vieta kaip ir apendiksas – neturi jokios praktinės paskirties.

Tik ne veidoskaitoje! “Philtrum” turi itin įdomią reikšmę, kurią išsamiai išnagrinėjau sveikatos temoje.

Tikiuosi, buvo įdomu! Tai tik saujelė faktų apie veidą ir maža dalis įžvalgų iš veidotyros pusės. 

Nori daugiau sužinoti apie save? Kviečiu asmeninei veido analizei. O jeigu nori sužinoti viską apie kitus, kviečiu į veidoskaitos mokymus