Psichologinis Testas: Pasirink Veidą Ir Pažink Savo Šešėlį [pagal Szondi]

testas pagal veida

Šis testas buvo sukurtas 20-ajame dešimtmetyje vengrų psichiatro Leopold Szondi.

Jo tikslas buvo išsiaiškinti giliausiai užslopintus žmogaus impulsus, remiantis kylančiais jausmais, pamačius įvairių psichikos ligonių veidų nuotraukas.

Szondi testas yra grindžiamas tuo, kad savybės, kurios mus trikdo kituose, yra tos savybės, kurios kažkada sukėlė mumyse pasibjaurėjimą, kai buvome vaikai. Ir suaugę mes jas slopiname.

Svarbu

Nesupraskite klaidingai testo rezultatų. Testas buvo sukurtas tam, kad pagal psichoanalizės teoriją būtų galima DARYTI PRIELAIDĄ apie galimus nuslopintus asmenybės impulsus.

Originalus testas apima 6 nuotraukų rinkinius iš 8 žmonių, kurie turi tam tikrus psichinius sutrikimus kaip sadizmas, isterija, šizofrenija ir pan. Tad čia – tik maža testo dalis t.y. vienas nuotraukų rinkinys.

Instrukcija

Pažvelkite į šių aštuonių žmonių portretus ir išsirinkite tą, kurio niekada nenorėtumėte susitikti naktį tamsoje, nes jo išvaizda sukelia pasibjaurėjimą ir baimę.

szondi testas

Susiraskite portreto numerį žemiau ir šalia perskaitysite interpretaciją.

Šalia numerio parašyta liga yra būtent ta, kuria serga atitinkamas žmogus.

TURINYS

1. Sadistas

Tikėtina, kad vaikystėje teko slopinti autoritarinio savo elgesio apraiškas, norą dominuoti bei kitus žalingus įpročius. Šio mokytojo portreto pasirinkimas byloja, kad savo pasąmonėje slopini aplinkinių įžeidinėjimo ir pažeminimo proveržius.

Visumoje tu – taikus ir nepiktybinis žmogus, visada pasirengęs padėti kitiems. Jeigu tavo veikla susijusi su darbu biure, tuomet tavo vadovui turėtų būti sunku tave valdyti. Nenorėdamas atlikti kažkokios užduoties, tu sukuri dirbtines kliūtis (pvz. sąmoningai vėluoji į darbą arba viešai demonstruoji savo prastą nuotaiką). Susidūręs su sunkumais ar skriaudikais, užimi pasyvaus priešinimosi arba ignoravimo poziciją ir tai galiausiai priverčia problemų šaltinį subliūkšti.

Užslopintos savybės galėjo pastūmėti į tokias profesijas kaip: chirurgija, stomatologija, policija, veterinarija, manikiūras, miškininkystė, dailidininkystė, imtynės ir pan.

2. Epileptikas

Kalbant apie asmenybės sutrikimus, susijusius su smegenų veiklos sutrikimu (kaip epilepsijos atveju), reikia išskirti charakteringus šios diagnozės bruožus: impulsyvumas, dirglumas, pykčio ir agresijos išpuoliai.

Jeigu šis pilnas, apskritaveidis vyriškis sukelia tau baimės ar atstūmimo jausmą, ko gero vaikystėje tu slopinai savyje būtent tokių jausmų protrūkius.

Tikėtina, esi geras, taikus žmogus, todėl aplinkiniams sukuri atsakingos, savikontrolei pasiduodančios asmenybės įvaizdį. Tavo jausmai stabilūs, esi tvirtas, todėl lengvai užmezgi kontaktus su žmonėmis, esi atviras naujoms idėjoms ir įvykiams.

Užslopintos savybės galėjo pastūmėti į tokias profesijas kaip: vairuotojas, jūreivis, kalvis, ugniagesys, pirotechnikas ir kt. Taipogi gyvenimą turėtumei sieti su sportu.

3. Katatonikas

Šio psichikos sutrikimo pagrindiniai bruožai – perdėtas vaizduotės sužadinimas, įgaunantis liguistą, negatyvų pobūdį. Jei šis besišypsantis, nesiskutęs vyriškis iššaukė tau neigiamus jausmus, greičiausiai savyje tu stengiesi užslopinti sąmoningą hiperaktyvumą, kuris atitolina tave nuo realybės.

Iš prigimties esi konservatyvus, nepatikliai žiūrintis į įvairias permainas ir inovacijas asmenybė. Esi jautrus žmogus, sunkiai prisiderinantis prie naujovių. Pati didžiausia tavo baimė – prarasti savikontrolę. Esi įžeidus, uždaras ir labai suvaržytas. Niekada nenukrypsti nuo savojo „elgesio kodekso“.

Užslopintos savybės galėjo pastūmėti į tokias darbines veiklas kaip: apskaita, matematika, fizika, geografija, mokytojavimas, grafikos dizainas, kosmetologija, buhalterija, apsauga.

4. Šizofrenikas

Šizofreniko asmenybė išsiskiria stipria apatija, minčių iškraipymu ir nevaldomų emocijų proveržiu. Jeigu žiūrint į šią akmeninio veido išraišką, po kūną bėgioja šiurpuliukai, vadinasi vaikystėje tau teko gniaužti savyje abejingumą kitiems, bijojai ignoruoti įvairius dalykus ir įvykius.

Kaip asmenybė, esi pakankamai komunikabilus. Tu nuoširdžiai mėgaujiesi žmonių draugija. Tuo pačiu metu tas pats komunikabilumas gali būti apgaulingas, o už jo gali slėptis paslaptingas ir uždaras žmogus. Tavo bendravimas su žmonėmis dažnai būna paviršutiniškas, tarsi trūktų tikrų jausmų. Širdies gilumoje jauti, kad aplinkinių tau visai nereikia, kaip ir bet kokios sąveikos su jais.

Užslopintos savybės galėjo pastūmėti į  dvasinę veiklą, tokią kaip meditacija, ar fizinę veiklą, pavyzdžiui, alpinizmą. Paprastai ieškai ramybės ir galimybės izoliuotis nuo aplinkos.

5. Isterikas

Isteriški bruožai – paviršutiniškumas, emocinis nestabilumas, narcisizmas ir ekshibicionizmas. Jeigu būtent ši keistos išvaizdos moteris tau sukelia didžiausią baimę ir atstūmimą, tai galimai todėl, kad giliai savyje tu slepi nenumaldomą troškimą atkreipti kitų dėmesį į save ir įsitvirtinti visuomenėje.

Tu sudarai kuklaus, dvasiškai stipraus žmogaus įspūdį. Deja, tikrovėje už drovaus ir kuklaus žmogaus slepiasi trokštanti visus apžavėti ir pakerėti asmenybė. Siekdamas atrodyti nepriekaištingai ir elegantiškai, savo elgesiui ir išvaizdai skiri itin daug dėmesio, tuo tikslu savo įvaizdį papildydama stilingais aksesuarais. Tokie žmonės kaip tu linkę rinktis išskirtines profesijas ir hobius.

Užslopintos savybės galėjo pastūmėti į veiklą, kurioje dirbama kažkuria prasme su žmogumi (jo įvaizdžiu, balsu, veido išraiškomis). Taipogi gali būti polinkis politikai, tardymui… 

6. Depresuojantis žmogus

Menka savivertė, nepilnavertiškumo kompleksas ir kaltės jausmas – tokie pagrindiniai depresijos simptomai. Jeigu tavo žvilgsnis užkliuvo būtent už šios atvaizdo, greičiausiai giliai savyje išgyveni depresinę būseną, bet labai stengiesi ją kontroliuoti.

Tave galima apibūdinti kaip nerūpestingą žmogų. Tu aktyvus, spinduliuojantis energiją, pasitikėjimą savimi ir optimizmą. Tiesa, kartais tavyje prabunda „liūdnasis klounas“ ir tuomet tampi melancholiškas. Kartais tu gali būti uždaras ir paranojiškas. Tavo bandymas užgniaužti depresinius proveržius verčia tave imtis visuotinio psichologo vaidmens ir ieškoti atsakymų į svetimus klausimas bei spręsti kitų problemas.

Užslopintos savybės galėjo pastūmėti į psichologiją ar kitas specialybes, kur sprendžiate kitų žmonių problemas.

7. Maniakas

Tipiniai maniako bruožai – emocinis įsiaudrinimas, savęs pervertinimas, ekstraversiškas elgesys, polinkis švaistyti pinigus. Jei labiausiai atstumiančiu veidu pasirinkai būtent šį, vadinasi tavo pačios būsena linkusi keistis: iš didelio susižavėjimo ji gali peraugti į egzaltaciją, o nuo jos ir iki mistikos nebetoli.

Tu esi žmogus, nemėgstantis triukšmo ir šurmulio. Gyvenime tu – protingumo, santūrumo ir nuosaikumo pavyzdys. Būdamas uolus ir praktiškas, tu visada išlaikysi savikontrolę.

Jūs esate kompanijos siela, mėgstate rengti vakarėlius, skleisti pozityvią nuotaiką. Užslopintos savybės galėjo jus pastūmėti tapti DJ, viešųjų ryšių ar reklamos specialistu. 

8. Disociatyvus tapatybės sutrikimas (arba skilimas į kelias asmenybes)

Tai tokia psichinė būsena, kai viename žmoguje apsigyvena dvi asmenybės su skirtingu požiūriu į pasaulį ir skirtingu sąveikos su tikrove būdu.

Jeigu tave išgąsdino šis jaunuolio atvaizdas, labai tikėtina, jog vaikystėje turėjai problemų su apsisprendimu įvairiais klausimais.
Ypatingai tokiems žmonėms svarbus savojo „aš“ įtvirtinimas lyties klausimais. Šio tipo vyrai įprastai pabrėžtinai demonstruoja vyriškumą, o moterys stengiasi būti itin moteriškos. Tarsi būtent tai atspindėtų visą jų esybę ir už tai aplinkiniai juos vertintų.

Tikriausiai atsidavėte veiklai, susijusiai su lyties išraiška, pavyzdžiui, kirpėjas, ginekologas, dainininkas, šokėjas, padavėjas ir kt.

Nesvarbu, testas patiko ar sukėlė baimę, manau, pažįsti žmogų, su kuriuo turi juo pasidalinti! 

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

P. S. pilną Szondi testą galite rasti čia

Ir jeigu jau nukeliavote iki pat galo, kviečiu susipažinti su veidoskaita – čia jokios mistikos, o tik visiškas savęs pažinimas!